Jakie są fazy po rozstaniu u kobiety

2
636
Jakie są fazy po rozstaniu u kobiety

Jakie są fazy po rozstaniu u kobiety, kiedy związek rozpadł się z inicjatywy mężczyzny?

Zachowanie kobiety po rozstaniu

Po rozstaniu początkowo każda kobieta przeżywa lekki szok. W napływie gniewu stara się wypierać ze swojej świadomości zaistniałą sytuację.

W dalszej kolejności próbuje dokonać jakieś istotnej zmiany w swoim życiu (nowy image, sport, więcej czasu na przyjaciół i zawieranie nowych znajomości).

Po jakimś czasie zaczyna akceptować rozstanie, często nawet przebaczając byłemu partnerowi.

Po tym ostatnim etapie dopiero warto angażować się w nowe relacje z mężczyznami.

2 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem każdy etap po rozstaniu jest bardzo ważny. Jeśli mamy wokół siebie życzliwe nam osoby na przykład przyjaciółki i rodzinę to będzie nam łatwiej przez to wszystko przejść. Odradzam pocieszanie się na siłę nowym związkiem kiedy jeszcze nie odchorowałyśmy poprzedniego.

  2. Ja przechodziłam przez wszystkie fazy po rozstaniu i każdą z nich musiałam odpowiednio odchorować. Jestem już na końcówce tej drogi i czuję, że teraz wszystko będzie już ok. Wiem jedno, nie ma sensu oszukiwanie siebie i zaczynanie nowego życia kiedy nie jesteśmy jeszcze na to gotowe. Każda faza ma swój sens i powinnyśmy ją przejść, nie przyspieszając niczego na siłę. W końcu dojdziemy do momentu, w którym będziemy gotowe na nowe życie. Jeśli ktoś zrobi to za wcześnie lub w nieodpowiednim momencie będzie próbował wejść w nowy związek kiedy ten stary nie został jeszcze odchorowany, to on się po prostu nie utrzyma i będziemy znowu cierpieć. Konieczne są wszystkie fazy, należy to zrobić dla samej siebie. W końcu związek, który trwał kilak a może nawet i więcej lat, nie może zostać wymazany w dwa miesiące. U mnie przynajmniej tak było i jestem z siebie dumna, że nie starałam się niczego robić na siłę tylko poczekałam na odpowiedni moment.