Czy z zakrzepicą można chodzić do pracy?

2
485
Czy z zakrzepicą można chodzić do pracy?

Czy z zakrzepicą można chodzić do pracy?

Czy z zakrzepicą można pracować?

Z zakrzepicą można chodzić do pracy, ale zaleca się umiarkowany wysiłek fizyczny. W pracy trzeba zadbać o to, aby na nodze był bandaż uciskowy, który poprawia kondycję żył.

Nie powinno się cały czas siedzieć, co jakiś czas trzeba wstać i chodzić. Chorej nogi nie należy przeciążać nadmiernym wysiłkiem.

2 KOMENTARZE

  1. Ja chodziłam, ale o wszystkim wiedział mój lekarz prowadzący. Ponadto moja praca nie wymagała jakichś specjalnych warunków i mogłam spokojnie sobie pracować. Jeśli jednak ma ktoś wątpliwości to powinien to skonsultować żeby czuć się spokojnie i bezpiecznie.

  2. Oczywiście, że tak. Żadna choroba nie powinna uprzykrzać nam życia, ale jest według mnie kilak warunków. Przede wszystkim powinnyśmy być pod stała kontrolą dobrego lekarza, który o wszystkim wie i jeśli faktycznie są jakiekolwiek przeciwskazania to nam o nich powie i dobierze odpowiednie leki, da jakieś wskazówki, których powinnyśmy się bezwzględnie trzymać. Na pewno też nie każda praca będzie odpowiednia, dlatego konsultacja z lekarzem to podstawa. Dobrze też aby nasi współpracownicy wiedzieli o naszym problemie i w razie czego wiedzieli jak nam pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here